Minizoznam pre úspešný (začínajúci) biznis

Autor: Silvia Augustínová | 17.3.2013 o 18:00 | (upravené 17.3.2013 o 21:34) Karma článku: 3,38 | Prečítané:  831x

Buďte drzí a provokujte. „Push the people“. Sharujte svoj nápad s inými. Rozprávajte sa s nimi, pýtajte sa na ich názor a vítajte kritiku. Vytvorte si network. Nezamilujte sa do svojho biznisu. A veľmi veľa iných praktických a dobrých rád s nami posharoval prezentujúci v jednom z mojich obľúbených bratislavských miest – v The Spote. Tento blog bude o týchto radách (ako boli pochopené mnou) a je určený všetkým tým, ktorým môžu pomôcť pri rozvoji ich biznisu.

Niečo vymyslieť (idea) je v podstate veľmi ľahké. Oveľa ťažšie je niečo exekuovať. Keď už niečo exekuujete, vytvorte si systém merania, akým budete merať výsledky. Hodnoťte iba to, čo je merateľné. Ak nemáte úspešné výsledky do polroka, začnite sa koncentrovať na niečo iné. Sledujte trh, sledujte trendy, sledujte čo sa deje. Pracujte tvrdo a nebuďte leniví. Príďte so správnou message v správnom čase na správne miesto. Nepotrebujete iba dobrý produkt. Potrebujete dobrý marketing. Potrebujete ľudí, ktorí budú vedieť produkt predať. Potrebujete dobré selling skills. Nájdite si správnych ľudí do tímu. Takých, ktorí vedia robiť to, čo vy neviete. Urobte si domácu úlohu a na jednania choďte pripravení. Zistite si s kým budete jednať. Toto sa týkalo v podstate start-upov a pitchov pred investormi, ale myslím, že sa to dá zovšeobecniť. Na inej prednáške som počula, že tri z desiatich firiem zaniknú. Na tejto som sa opýtala, čím to podľa prezentujúceho je. Odpovedal, že je veľa firiem, ktoré nemajú zmysel. Jedna z najväčších chýb, ktorú firmy robia je to, že neriešia žiadny problém. Neponúkajú riešenia. Chcete byť úspešní? Ponúknite riešenie. Dajte ľuďom, čo chcú. Buďte inovatívni. A niekoľko rád na záver: Nestresujte, najhoršie čo sa vám v živote môže stať je to, že zomriete. Kúpte ľuďom obed – tak si ich získate. Ľudia nepotrebujú veľa, stačí ich nakŕmiť :) A úplne na záver... čo je The Spot? Je to priestor pre startupovú komunitu (začínajúce biznisy) na Slovensku. Nachádza sa v centre Bratislavy. Okrem spoločných kancelárskych priestorov ponúka praktické vzdelávanie o biznise. Dozviete sa úprimné a otvorené rady od profíkov vo svojej oblasti... tj žiadne teoretické omáčky, ale praktické skúsenosti podané veľmi nenudným spôsobom. Posledná prezentácia trvala tri hodiny (bez prestávky) a tento čas letel veľmi rýchlo.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?