Prosba pána premiéra o radu

Autor: Silvia Augustínová | 18.12.2012 o 13:32 | (upravené 18.12.2012 o 22:54) Karma článku: 23,37 | Prečítané:  5638x

Kamarátka sa rozhodla napísať predsedovi tej najsociálnejšej strany na Slovensku, ktorý je mimochodom aj pánom premiérom. Myslím, že dobre napísala.

Vážený pán premiér, po rozumnom zvážení mojich možností, som sa rozhodla Vám napísať. Nezamestnaná som od januára 2012 a za skoro 12 mesiacov sa mi nepodarilo zamestnať sa. Som 42 ročná osamelá matka, vysokoškolsky vzdelaná a žijem sama s 13 ročnou dcérou v dvojizbovom byte, ktorý som kúpila na hypotéku. Keďže sa mi nepodarilo zamestnať sa, žila som aspoň z bridády na dohodu, ktorú mi moja známa pomohla nájsť. Mesačne som zarobila cca 160 až 200 EUR, z ktorých som veľmi rýchlo pochopila, že hypotéku (350 EUR mesačne) splácať nedokážem. Od novembra 2012 ju mám zmrazenú na pol roka a verím, že do apríla 2013 už budem zamestnaná a podarí sa mi ju ďalej splácať. V opačnom prípade naozaj neviem, čo budem robiť. Bola som na Úrade práce Bratislava III. evidovaná v Evidencii uchádzačov o zamestnanie, ale keďže "zarobím" viac ako 139 EUR, už som vyradená z evidencie. Žiaden rekvalifikačný kurz mi neponúkli, i keď som sa každý mesiac na to vypytovala, vraj úrad nemá peniaze na rekvalifikácie. Chcela som rekvalifikačný kurz Mzdy a personalistika. Zdravotné poistenie cca 50EUR mesačne si zatiaľ od júla neplatím, lebo nám s dcérou ledva zostane na potraviny. Priznám sa, že mi tie peniaze nevystačia na živobytie. Zaplatím účty za nájomné, elektrinu, telefón a obraciam každé EURo v potravinách. Občas mi moja mama (65 r.) na dôchodku dá buď potraviny alebo nejaké to euro navyše. Je mi nesmierne ťažko si od nej brať tieto ponúknuté milodary. Asi ste ešte nezažili takú situáciu, keď si zrazu nedokážete nájsť prácu aj napriek tomu, že ste poposielali vyše 200 životopisov. Som v strednom veku, plná energie, chuti pracovať, malé dieťa už nemám, hovorím anglicky a napriek tomu ma nevolajú na pohovor. Ak sa zrušia dohody, čo budem robiť? Myslíte, že ma zrazu niekde zamestnajú? Nie som študent a ani dôchodca. Mám cca 20 rokov do dôchodku, pomaly mladosť je za mnou, do dôchodku ďaleko a v produktívnom veku pracovná príležitosť nie je. Poradíte mi, prosím? Toto je prvýkrát, čo som nezamestnaná, doteraz som vždy poctivo pracovala a odvádzala dane štátu. Na dávku v hmotnej núdzi nemám nárok, keďže som majiteľkou nehnuteľnosti, i keď na hypotéku. Posielam Vám môj životopis, aby ste videli, že nekvalifikovaná pracovná sila nie som. Poradíte mi, prosím čo mám robiť, ako mám svoju situáciu riešiť? ..lebo mne už dochádzajú nápady. Ďakujem veľmi pekne za Váš čas, ak ste si tento mail prečítali a ak mi naň odpoviete. P.S.: Krásne prežitie Vianoc želám Vám a aj Vašej rodine.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?