UPC si neváži verných zákazníkov

Autor: Silvia Augustínová | 26.5.2012 o 11:23 | (upravené 26.5.2012 o 11:33) Karma článku: 17,26 | Prečítané:  8051x

V škole nás učili, že je lacnejšie udržať si starých zákazníkov ako získať nových. Je to v podstate logické. A jednoduché. Jedna z vecí, ktorú môžete urobiť, je poskytnúť starému zákazníkovi výhodnejšie ponuky ako novému. Alebo ok, minimálne tak isto výhodné.

Internet mám od UPC. Zobrala som ich akciu - 25 MB za 10 EUR mesačne, pri upísaní sa na dva roky. S internetom spokojná, spojenie je dobré, rýchle a nevypadáva. Moja mama má taktiež internet od UPC a taktiež je s ním spokojná. Preto keď jej končila dvojročná viazanosť na nižšiu rýchlosť ako mám ja a vyššiu cenu ako mám ja (16 EUR), chcela prejsť na novú dvojročnú viazanosť, ktorú teraz UPC ponúka pre nových zákazníkov – 25 MB za 10 EUR. UPC jej nevyšlo v ústrety – táto akcia platí iba pre nových zákazníkov. Pre starých nemajú nič. Ale OK, keďže chce ostať lojálna, ponúkli jej zvýšiť rýchlosť, ktorú mala dovtedy na 25 MB, pričom cena by ostala rovnaká. Keď to mama odmietla, šak prečo by mala ako lojálny zákazník platiť viac za tú istú službu ako nový zákazníkov, UPC prišlo s ďalším riešením: že jej to teda dajú za 10 EUR, ale musí platiť poplatok za zmenu programu – 20 EUR. Zapojenie nového užívateľa pritom stojí 2 EUR, pričom keď si službu objedná cez internet, ušetrí ešte polovicu z prvého mesačného poplatku. V službe teda nemôže bez problémov pokračovať, musela vypovedať starú zmluvu, odniesť techniku do UPC a potom čakať niekoľko dní, kým ju znova zapoja a bude z nej „akože nový“ zákazník. Bohužiaľ lepšia možnosť internetu momentálne ako od UPC nie je. Ak by bola, UPC by kvôli týmto ťahaniciam pravdepodobne prišli o zákazníka, ktorý chcel ich služby využívať na ďalšie dva roky a nahnevalo ho, že má nevýhodnejšie podmienky ako noví zákazníci. UPC pravdepodobne verných zákazníkov nepotrebuje...
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?