„Nedá sa“

Autor: Silvia Augustínová | 30.9.2011 o 11:07 | Karma článku: 8,73 | Prečítané:  1165x

Nemám rada slovo „nedá sa“, pretože neverím na toto slovo. Ono to nikdy nie je o tom, či sa dá, alebo nedá, ale vždy o ľuďoch – či niekto chce alebo nechce, resp. či sa niekomu chce alebo nie.

Krásny príklad tohto sa mi prihodil minule v jednej bratislavskej knižnici. Prišla som asi 10-15 minút pred jej zatvorením, spolu s priateľom. Pri otázke pracovníka čo potrebujem, som povedala, že iba predĺžiť platnosť preukazu, ktorý som už asi rok nepoužívala. Priateľ preukaz nemal vôbec a rozmýšľal teda nad registrovaním sa v knižnici. Pracovník mu povedal, že to bude musieť prísť inokedy, pretože pre krátkosť času mu nový preukaz nestihne vydať. Maximálne stihne predĺžiť platnosť toho môjho. Vytiahla som svoj preukaz a pracovník mi povedal, že aj mne musia vydať nový preukaz, lebo už prešli na iný typ preukazu. (A teda, že budem musieť prísť inokedy). Medzičasom prišla ešte jedna pracovníčka, ktorá ma požiadala o môj starý preukaz, a že mi dá nový. - „A vy to stíhate?,“ spýtal sa jej kolega. - „Jasné, všetko sa stíha,“ odpovedala mu (alebo tak nejak). - „Tak nech sa páči,“ začudovane jej povedal (asi ho prekvapila jej ochota). Vybavené sme boli za niekoľko minút, asi 3-5 minút pred zatvorením knižnice. Jj, to ma len utvrdilo v tom, že „nedá sa“ je väčšinou inak povedané „nechce sa mi“, „nie som ochotný“, alebo niečo na ten spôsob.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?