Animate it alebo o práci snov – animátor a animátorka

Autor: Silvia Augustínová | 29.5.2014 o 23:48 | Karma článku: 3,61 | Prečítané:  1105x

Prvý raz som si animátorstvo – tj organizáciu a vedenie športového a kultúrneho programu pre hotelových hostí a ich deti – vyskúšala minulý rok na Ibize. Na prácu animátorky ma motivovali rôzne veci: pracovať v cestovnom ruchu, spoznať niečo nové, pracovať s ľuďmi, pracovať s deťmi a v neposlednom rade precvičenie si španielskeho jazyka. A taktiež som chcela spojiť príjemné s užitočným, cestovanie s prácou a... baviť sa.

Mnohí (najmä tí, čo animátorov hľadajú) popisujú túto prácu, ako prácu snov. Really? Aké je to naozaj?

 

Pracujete s ľuďmi, takže musíte byť stále v dobrej nálade (alebo aspoň tak vyzerať ;) ) Práca by vás mala baviť. Určite by ste nemali byť leniví a mali by ste mať v sebe veľký kopec energie. A taktiež by ste mali byť komunikatívni a vedieť sa porozprávať s hosťami. A keď ste k tomu všetkému ešte vtipní, tak potom úplne že paráda.

 

Ak taký ste, môže byť táto práca pre vás zábava. Stále je to však práca a je náročná najmä množstvom pozitívnej energie, ktorú musíte zo seba vydať. Pracuje sa veľa hodín (6 dní do týždňa, 8 – 10 hodín denne), avšak nie je to nič nezvládnuteľné.  Taktiež je veľmi dôležité „natrafiť“ na dobrý tím a zapadnúť do tímu.
 

Prácu sa mi podarilo nájsť priamo u zahraničného zamestnávateľa, takže som nemusela platiť žiadne (300-eurové) sprostredkovateľské poplatky. Ak by ste mali záujem túto prácu skúsiť, dajte vedieť, poradím :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Trump ide lákať späť americké firmy. Ako to ovplyvní Slovensko?

V USA by mohli klesnúť korporátne dane. Americká administratíva zvažuje pokles daní z príjmov právnických osôb z 35 na 15 či 20 percent.


Už ste čítali?